KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354430
nr 1235 4430
Gunnar Ruda
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Gunnar Ruda (1887-1948), Reimersholme, signerad. 1918. Olja på pannå, 36x45
Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 februari 2019
kl 19:05:08
18/2 18:06:49
18/2 18:53:14